Siiski on sellel enda eripärad.
PUNUMISTEHNIKA:
Karkassi loomine: Juustele luuakse karkass, kasutades sünteetilisi või looduslikke juuksepikendusi. Selleks jagatakse juuksed sektsioonidesse ja iga sektsioon punutakse kalasabadeks, mis toimivad alusena afrolokkide kinnitamiseks.
Lokkide kinnitamine: Lokid kinnitatakse kalasabade külge väikeste sõlmekestega nii öelda "heegeldades".
PUNUMISE AEG:
Alates 5h. Punumisele kuluv aeg sõltub enda juuste pikkusest, paksusest ja struktuurist.
SOENGU KANDMISE AEG:
Afrolokki karkassile saab kanda 1-1,5 kuud. Peale seda tuleb soeng lahti punuda. Materjal on ühekordne ja korduvalt seda tagasi punuda ei saa.
VAHEHOOLDUS:
Vahehooldus on võimalik ca 3 nädala möödudes. See sobib neile, kellel enda juuksed kasvavad kiiresti, aga soengut tahaks kanda maksimaalselt lubatud aega.
Vahehoolduse ajal on võimalik lisaks ka soengut muuta, lisades juurde teist värvi salke või teha uus soengu lõikus.
SOENGU HOOLDUS:
Karkassi soengu puhul on pea pesemine keerulisem kui baasidesse punutud soengute puhul, sest materjal on tihedalt tipitud kalasabade külge. Eriti keerukaks muutub pesemine, kui enda juuksed on pikad ja/või paksud. Pesu tihedus 7-14 päeva tagant. Kindlasti tuleb lasta soengul (ja ka kinnituspatsidel) täielikult ära kuivada enne magama minekut. Juhul, kui patside kuivamine võtab palju aega, siis on lubatud nende kuivatamine fööniga. selleks kasutada leiget või jahedat õhku ja madalat puhumisvõimsust. Eriti on see tähtis juuste puhul, kus on palju beebijuukseid.
Pesemisviisiks sobib kõige paremini veega lahjendatud šampoon, idealis 1 osa šampooni ja 2-3 osa vett. Saadud vedelik valada väikeste kogustega patside vahele, masseerides õrnalt penahka. Loputa rohke veega. Keera juuksed rätikusse ja lase nõrguda ca 30 min. Peale seda tee tavapärane hooldus.
Tavapärane hooldus näeb ette:
- Mittekammitava materjali puhul pihusta pusapalsamit/pähe jäetavat palsamit/juukseõli. Eralda sõrmedega lokid, lõika kääridega välja kõik tekkinud pusad. NB! ära lõika lokki ennast ja ära kammi! Juhul, kui materjali otsad on väga rastastunud, siis lõika need libisevate liigutustega ära.
- Kammitava materjali puhul pihusta pusapalsamit/pähe jäetavat palsamit/juukseõli. Kammi juukseharjaga mis on mõeldud juuksepikendustele või tavalise juukseharjaga mille harjastel puuduvad mummukesed.
Olulised märkused!
- See soeng on kindlasti üks volüümikamaid. Kui sa ei soovi suurt volüümi, siis kaalu teisi punumisviise.
- Enne punumist on vajalik läbi rääkida kuidas on plaan soengut kanda (kinni, lahti, osaliselt lahti). Sellest sõltub kuidas materjal patside külge sõlmitakse.
- Ideaalis võiksid enda juuksed olla alates 7-10cm, kui need on lühemad, siis kindlasti on vajalik eelnev konsultatsioon.
- Kui juuksed on pikad (üle õlgade), siis tasub kaaluda patside välja jätmist alumises osas, mitte nende täieliku kinnitamist pea külge. See tagab kergema hoolduse.
- Väga paksude juuste puhul ma pigem soovitan kaaluda teisi punumisviise, sest enda juuste kuivatamine, materjali all, peale pea pesemist on aeganõudev protsess. Kui mitte teha seda korralikult, siis lähevad patsid "hauduma" ja tekib ebameeldiv lõhn.
- Kui enda peanahk on tundlik või peavalud on kerged tekkima, siis see punumisviis ei ole sobilik.
- Samuti ei ole see punumisviis sobilik neile kellel on väga nõrgad juuksed juuksepiiri juures. Kalasabadesse punumine tekitab tugevamat tõmmet kui baasidesse punumine ning võib kahjustada nõrgemaid juukseid.
KARKASS
1. Patsid jäävad alt lahti
2. Patsid kinnitatakse üleni pea külge