Kindlasti ei ole see nii loomuliku tulemusega nagu on afrolokk või termoasendus, sest kinnituspatsid on näha. Sellega peab arvestama materjali valikul kui pead seda oluliseks. Väga oluline lõpptulemusel on ka enda juuste pikkus, paksus ja valitud materjal. Tutvu alloleva infoga, et paremini mõista eripärasid.
PUNUMISTEHNIKA:
See tehnika näeb ette eelnevat materjali ettevalmistust, kus punuja loob salgud, mille keskosas on rasta, kuhu ümber kinnitatakse enda juuksed. Tegu on baasidesse punumise tehnikaga. Punumiseks kasutatakse erinevaid stiile vastavalt sellele millist tulemust soovitatakse saavutada ja sõltuvalt materjali ning enda juuste eripärast. Enamasti, kõige klassikalisemas punumises kasutatakse poolkaheksaga punumist. Aga mõningatel juhtudel ka skandinaavia või punupatsiga kinnitamist.
PUNUMISE AEG:
Punumisele kuluv aeg sõltub enda juuste pikkusest, paksusest ja struktuurist. Jääb vahemikku 3-5h.
SOENGU KANDMISE AEG:
Rastalokki saab kanda 1,5-2 kuud.
Materjal on korduvkasutatav hea hoolduse korral. Peale kandmise aega tuleb komplekt pesta ja lokid hooldada lõigates välja kõik pusad. Komplekti saab hooldada ise või tuua see hoolduseks salongi.
VAHEHOOLDUS:
Vahehooldus on võimalik ca 3 - 4 nädala möödudes.
Vahehoolduse ajal on võimalik lisaks ka soengut muuta, lisades juurde teist värvi salke.
Vahehoolduse vajalikkus on individuaalne.
SOENGU HOOLDUS:
Juuste pesu tihedus 7-14 päeva tagant. Kindlasti tuleb lasta soengul (ja ka kinnituspatsidel) täielikult ära kuivada enne magama minekut. Juhul, kui patside kuivamine võtab palju aega, siis on lubatud nende kuivatamine fööniga. selleks kasutada leiget või jahedat õhku ja madalat puhumisvõimsust. Eriti on see tähtis juuste puhul, kus on palju beebijuukseid.
Pesemisviisiks sobib:
- Veega lahjendatud šampoon, idealis 1 osa šampooni ja 2-3 osa vett. Saadud vedelik valada väikeste kogustega patside vahele, masseerides õrnalt penahka.
- Vala pesušvammile šampoon, aja see hästi vahule. Tupsuta vahtu peanahale, materjali vahele. Masseeri peanahka sõrmedega.
Tavapärane hooldus näeb ette:
- Mittekammitava materjali puhul pihusta pusapalsamit/pähe jäetavat palsamit/juukseõli. Eralda sõrmedega lokid, lõika kääridega välja kõik tekkinud pusad. NB! ära lõika lokki ennast ja ära kammi! Juhul, kui materjali otsad on väga rastastunud, siis lõika need libisevate liigutustega ära.
- Kammitava materjali puhul pihusta pusapalsamit/pähe jäetavat palsamit/juukseõli. Kammi juukseharjaga mis on mõeldud juuksepikendustele või tavalise juukseharjaga mille harjastel puuduvad mummukesed.
Olulised märkused!
- Selle soengu volüümikus sõltub enda juuste pikkusest ja paksusest. Kui kasutad:
- mittekammitavat materjali, siis mida pikemad on enda juuksed, seda pikem on kinnituspats ja volüümi jääb vähemaks. Kui juuksed on paksud, siis materjali kulub rohkem ja ka volüümi tuleb rohkem. Mittekammitav materjal annab hea katvuse peanahale.
- Kammitav materjal on juba loomu poolest väiksema volüümiga. Ma ei soovita seda rastalokina paigaldada kui enda juuksed on pikad ja/või õhukesed. Sellisel juhul on kinnituspatsid väga nähtavad ja peanahk kumab tugevalt läbi. Eriti blondide juuste puhul. Pigem kaalu termoasendust, mis annab parema katvuse või mõnda mix tehnikat.
- Üldjuhul pole piiranguid sellel, kuidas on plaanis soengut kanda. Saab teha nii kõrgeid patse kui ka madalaid. Kanda juukseid lahti, kinni või osaliselt kinni. Teha kahte patsi, kolme patsi jne.
- Ideaalis võiksid enda juuksed olla alates 5cm, kui need on lühemad, siis kindlasti on vajalik eelnev konsultatsioon. Võimalik punuda ka ekstreemselt lühikestele juustele, mis jäävad 2-3cm pikkusesse.
- Sobib tundlikumale peanahale.
MITTEKAMMITAVA JESSICA MATERJALIGA RASTALOKK
MITTEKAMMITAVA BRASIILIA MATERJALIGA RASTALOKK
MITTEKAMMITAVA ARIEL MATERJALIGA RASTALOKK
KAMMITAVA ANNA MATERJALIGA RASTALOKK
KAMMITAVA DEEP WAVE MATERJALIGA RASTALOKK
KAMMITAVA LENA MATERJALIGA RASTALOKK
RASTALOKI PAHUPOOL (kammitav ja mittekammitav materjal)